Tylko 19% obecnej podaży Bitcoinów jest aktywnie sprzedawanych,

Firma analityczna Blockchain Chainalysis opublikowała raport, w którym stwierdza, że tylko 3,5 miliona bitcoinów, około 19% krążącej w obiegu waluty kryptońskiej, jest aktywnie wykorzystywanych do handlu.

Zgodnie z raportem, około 20% Bitcoinów, które do tej pory były wydobywane, jest traconych na martwe adresy, czy nie przemieszcza się od pięciu lat lub więcej. Niektóre z tych adresów należą jednak do Bitcoinerów, którzy po prostu nie przenieśli swoich monet, ponieważ ktoś, kto wydobywał BTC w 2009 r. i na początku 2010 r. podpisał niedawno wiadomość wzywającą Craiga Wrighta, dowodzącą, że jest aktywny i kontroluje klucze do tych adresów.

Pozostała część podaży pieniądza kryptograficznego, około 60%, jest utrzymywana jako długoterminowa inwestycja przez użytkowników pieniądza kryptograficznego, którzy nie sprzedali więcej niż 25% otrzymanych BTC. Warto zauważyć, że do wydobycia pozostało tylko 2,4 mln BTC.

chainalysis.pngSource: Chainalysis.pngSource:

Firma blockchain analityk zidentyfikowała 340.000 aktywnych handlowców Bitcoinów tygodniowo i stwierdziła, że tak zwani handlowcy detaliczni – ci, którzy przenieśli mniej niż 10.000 dolarów na giełdy w tym samym czasie – byli odpowiedzialni za 96% z 3,5 miliona Bitcoinów będących w aktywnym obrocie.

Większość napływów na giełdy krypto walutowe tygodniowo od 2018 roku odbywało się w przyrostach od 10 do 1000 dolarów, ponieważ około 625 000 transakcji tej wielkości dokonywano tygodniowo. Około 125.000 transakcji tygodniowo zmieniało się przyrostowo pomiędzy 1000 a 10.000 dolarów.

Profesjonalni traderzy, w tym inwestorzy instytucjonalni i wieloryby kryptograficzne, reprezentują około 14.200 spośród 340.00 aktywnych tygodniowo traderów, ale są odpowiedzialni „za 85% całej wartości USD wartości Bitcoinów wysyłanych na giełdy“. Dodano analizę łańcuchową:

Z tego powodu, profesjonalni traderzy są najbardziej znaczącymi uczestnikami dużych ruchów rynkowych, takich jak te widziane podczas dramatycznego spadku cen Bitcoinów w marcu, gdy kryzys Covid-19 nasilił się w Ameryce Północnej. Jednakże, profesjonalnych traderów jest niewielu, przesuwając całą tę wartość w zaledwie 39.000 transferów tygodniowo średnio w 2020 roku.

Większość środków przechowywanych na giełdzie, jak pokazała Chainalysis, znajduje się na niektórych z najlepszych platform transakcyjnych, takich jak Binance, Coinbase i Bitfinex.